Market Watch: Stagnacja Bitcoin mimo gwałtownego wzrostu cen srebra i złota

Nasdaq oznacza świeży, wszechobecny haj po pompach Amazon (AMZN) o 8%. Bitcoin znów pozostaje spokojny, a jego 10-dniowa zmienność sugeruje, że może nastąpić gwałtowny spadek cen.

Chociaż rynek altcoinów pozostaje bardzo niestabilny, większość zmian cen w ciągu ostatnich 24 godzin to ostre przetasowania, z kilkoma wyjątkami.

Bitcoin, z drugiej strony, pozostaje stabilny i nie opuścił znanego mu terytorium handlowego o wartości około 9.150-9.200$. Na tradycyjnych rynkach finansowych, trzy największe amerykańskie indeksy są zielone, ponieważ Nasdaq nawet przewyższa nowy rekord wszech czasów.

ATH Dla Nasdaqa, Bitcoin Metric sugeruje nurkowanie cenowe.
Więcej spekulacji i obietnic dotyczących nowej szczepionki koronaawirusowej wypompowało w poniedziałek wyższe zapasy. Wzrost Amazonek (AMZN) o 8% do 3.200 również pomógł Nasdaqowi zanotować 2,6% skok w kierunku 10.767,09 punktów, uzyskując w indeksie najlepsze wyniki z dużego amerykańskiego trio.

S&P zanotowało skromniejszy wzrost o 0,8%, podczas gdy Dow Jones Industrial Average jest nieznacznie lepszy o mniej niż 9 punktów (0,033%).

Co więcej, zarówno złoto, jak i srebro są również notowane na dodatnich, wykresowych wzrostach w ciągu ostatnich 24 godzin. Złoto nadal handluje na wysokim poziomie. Srebro również wzrosło o ponad 2% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Może Ci się to również spodobać:

Bitcoin i Stocks Crash Together: 11 czerwca Udowodnił, że rozłączenie może się skończyć (w przeciwieństwie do złota)
Bitcoin wygląda zdrowo Na 9.800 dolarów jako Global Markets Tumble Amid Coronavirus Fears
Impreza się skończyła? Altcoins Take a Hit After Monday’s Bearish Reversal in Stocks
Podstawowa kryptokur waluta wskazywała na zwiększony poziom korelacji z rynkami akcji od czasu wybuchu epidemii COVID-19, ale dopiero niedawno pojawiły się pierwsze oznaki oddzielenia płatności od produkcji. Jednak teraz wydaje się, że jej cena utknęła właśnie w strefie handlowej 9.000$ – 9.300$, niezależnie od tego, jak wypadają indeksy giełdowe z USA.

W ciągu ostatnich 24 godzin, BTC osiągnął dzienny haj od 9 240 dolarów do niskiego poziomu 9 130 dolarów na Bitfinexie i obecnie handluje na poziomie 9 180 dolarów.

W związku z tym zrealizowana 10-dniowa zmienność Bitcoin’a (pomiar poziomów zmienności z pewnego okresu w przeszłości) spadła do 16%. Oznacza to, że BTC przesunęła się o mniej niż 1% w obu kierunkach w ciągu ostatnich dziesięciu dni, jak pokazują dane ze Skew. Ostatnim razem, kiedy liczba ta była tak niska, było niesławne załamanie w listopadzie 2018 roku, kiedy to BTC „wyprzedała się prawie w 50%“.

Jeśli dodamy do tego brakujący ostatnio wolumen handlu, nie będzie to całkowicie zaskakujące, jeśli Bitcoin wkrótce odzwierciedli taki spadek cen.

Altcoins Retrace

Dominującym kolorem na rynku altcoin jest dziś kolor czerwony po kilku kolejnych dniach zysków. Po nowym wszechobecnym haju oznaczonym ostatnio, Chainlink spadł o 8%, a LINK jest wyceniany na 7,40$.

iExec RLC jest najbardziej znaczącą przegraną dnia z pierwszej setki z 17% spadkiem. Ten ruch następuje po kilku dniach wzrostów. Terra również tankuje dziś o 16,5%, podobnie jak Aave (-16%). Kava i Aurora uzupełniają dwucyfrowy klub retrace odpowiednio o 14% i 11%.

Podczas gdy tylko dwie monety rosną dziś o dwucyfrowe procenty (Flexacoin – 14%, i Synthetix Network – 13,5%), jest to rzadki przedstawiciel trzycyfrowego klubu.

Imponujący skok Syscoin’a o 160% w momencie pisania oznacza, że SYS wszedł do grona 100 najlepszych monet według pułapu rynkowego i handluje po 0,145$. Niedawno spółka powiedziała, że 23 lipca ogłosi „ekscytujące“ ogłoszenie, które może przyciągnąć inwestorów i duże wpływy w jej rodzimej kryptokur walucie.